Що таке чек-рейз у покері?

Головна » Що таке чек-рейз у покері?

Чек-рейз (Check-raise) – це прийом у покері, коли гравець спочатку чекає (не робить ставку), а потім підвищує ставку опонента. Зазвичай цей прийом використовується для підвищення обсягу банку і отримання додаткових фішек. Чек-рейз може бути ефективним лише тоді, коли ви є першим, хто діє в раунді торгів, тобто коли ви знаходитесь не в позиції на інших гравців.

Навіщо роблять чек-рейз?

чек рейз у покері

Можна виділити кілька цілей, які можна досягти, використовуючи чек-рейз у своїй грі:

✅ Блеф: Цей хід може бути несподіваним і агресивним, що ставить опонента перед складним вибором. Як блеф, чек-рейз можна ефективно використовувати проти суперників, які часто проставляють контбет і легко здаються на агресію.

✅ Напівблеф: Цей варіант дії є ще вигіднішим, оскільки можна використовувати його проти різних типів гравців. Маючи хороші дро, гравець намагається вибити суперника з банку вже зараз, але навіть у разі його колу є шанс посилитись на наступних вулицях.

✅ Розігнати банк: На небезпечних текстурах, маючи натс, логічно розганяти пот відразу з флопа, не даючи опоненту можливості дивитися карти, що залишилися за вигідною для нього ціною.

Зрозуміло, використання чек-рейзів буде вигідним лише у відповідних ситуаціях. Якщо гравець розуміє, що противник має сильну руку і готовий поставити, чек-рейз допомагає розігнати банк і захистити свою руку.

Завжди вигідніше чек-рейзити у блеф у маленьких банках, оскільки у великих банках суперник може порахувати, що йому вже за шансами доставити, і ризик цілком виправданий, коли на кону стоїть величезний банк.

Чек-рейз проти різних типів суперників

Це точно не прийом, який слід використовувати в кожній роздачі. Чек-рейз сильно розганяє банк, тому ризик помилки стає вищим. Використовувати його потрібно обережно і вчасно.

Розглянемо три різні стилі гри опонентів, проти яких вигідно використовувати чек-рейз:

☑️  “Телефони”: Це гравці, які часто колірують чужі ставки, але рідко ставлять самі. Розлучитися з картами їм дуже важко. Проти таких гравців немає сенсу робити чек-рейз у блеф. Тільки велью з сильними руками! У крайньому випадку – монстр-дро.

☑️  “Маньяки”: Це дуже агресивні гравці, які люблять ставити часто та без приводу, особливо на мікролімітах. З ними все навпаки. Чек-рейз на велью може злякати “маньяка”, тому з сильною рукою на флопі і терні краще зіграти кол. Але іноді можна і потрібно порейзити в блеф.

Можна чек-рейзити і на велью на дошці, де “маньяк” не чекає у вас натса. Наприклад, на дошці 5-4-4 з різних мастей. З 55 і відповідно фул-хаусом можна зіграти і кол, і рейз. Агресивний опонент може не повірити вашій історії і продовжити піднімати ставки.

☑️  “Регуляри”: Це акуратні гравці, які не розкидаються грошима легко. Їхні дії мають логічне пояснення, а не визначаються емоціями. Однак на мікролімітах такі регуляри часто скидають карти коли бачать проти них агресію, тому чек-рейзи відмінно працюють проти них як засіб блефу. Проте, не варто зловживати чек-рейзами на велью, оскільки регуляр може легко збросити пару або слабке дро після вашого чек-рейзу.

Який розмір ставки обрати?

Ще одним важливим елементом успішного чек-рейзу є його розмір, тобто сума ставки. Цей розмір повинен залежати від структури дошки та типу опонента. Загальне правило таке: чим небезпечніша дошка (з багатьма дро-комбінаціями), тим вищий має бути розмір ставки, щоб не дозволити опоненту дешево купити шанси на свої аути.

Розглянемо приклад: на флопі лежать 10d-8d-7c.

У перших двох випадках (з 10-10 і J -9) ми рейзимо на велью, а з А9 та 5-6 у блеф або напівблеф. На такій небезпечній дошці ми повинні зробити рейз найбільшого розміру, наприклад, 3,5х, щоб захистити сильні руки або зобразити найсильнішу руку.

З іншого боку, згадайте приклад із 5-5 на дошці 5-4-4. У нас фулл-хаус, боятися особливо нема чого. В цьому випадку можна обійтися чек-рейзом меншого розміру, наприклад, 2,2-2,5х, щоб опонент частіше заплатив.

Підведемо підсумок

Правильне використання чек-рейзу може приносити користь як зі слабкими, так і з сильними руками. Вивчення принципів, викладених у цій статті, може значно покращити вашу гру в покер.

Враховуйте, що перебільшення з використанням чек-рейзів може позначитися на вашій довірливості серед суперників. Тому варто бути обережним та ретельно обирати моменти для їх використання.

Поширені запитання

Так, чек-рейз це лише прийом, який не гарантує перемогу у роздачі.

Для цього потрібно робити чек-рейз маленького розміру. Але потрібно бути готовим до того, що якщо у опонента немає ніякої готової комбінації і немає ніякого дро, то він з великою ймовірністю скине свої карти навіть на ваш чек-рейз невеликого розміру.

Так, чек-рейз можна робити в будь-якій дисципліні, що грається. Все залежить лише від вашої мети конкретного чек-рейзу.

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Головний редактор та автор більшості статей на нашому сайті. Покером захоплююся більше 15 років, граю виключно для задоволення. Також цікавлюся ставками на спорт і криптовалютами.

Залишити відповідь