Хто такий фіш у покері?

Гра досвідчених гравців у покер у чомусь нагадує полювання, оскільки їх успіх багато в чому залежить від уміння розпізнавання у суперниках слабких супротивників. За рахунок тих, хто не вміє грати за стратегією, профі одержують основну частину доходу. Якщо ви вирішили заробляти на покері, вам необхідно навчитися виявляти серед опонентів тих, хто може принести Вам прибуток і вибирати, граючи з ними, оптимальну стратегію, яка дозволяє забрати у слабких гравців якнайбільше фішок.

Головна » Хто такий фіш у покері?

Кого називають фішем у покері?

Фіш (англ. Fish) – сленгова назва слабких гравців у покері, гра проти яких гарантовано приносить досвідченим покеристам значний прибуток. Загальна риса всіх фішів – відсутність знань про стратегію та математику покеру, а також неможливість контролювати свої емоції. Фіш у Техаському Холдемі заходить до банку зі слабкими картами і продовжує вкладати гроші у роздачу, навіть не маючи до рівера на руках жодної гідної комбінації. Такі покеристи зустрічаються на будь-яких лімітах і навіть у найдорожчих турнірах.

хто такий фіш у покері

Як розпізнати фіша у покері?

Вибір оптимальних столів для здобуття прибутку є важливою складовою стратегії гри в покер. Професіонали уважно аналізують опонентів, роблять нотатки і обирають столи, де грають гравці з меншим рівнем вмінь, так званніфіші“. Fish в покері це гравець якого можна впізнати за кількома ознаками, проте не всі гравці відповідають усім цим критеріям, але лише деяким з них:

Вибір стартових рук

Фіш у покері може входити в гру з будь-якими картами, які йому сподобаються, і часто не дотримується певного діапазону стартових рук. Він може використовувати Туза або Короля з дрібними картами, будь-які одномастні та різномастні конектори, а також дрібні пари. Фішам часто подобаються певні “улюблені” карти, з якими вони можуть навіть ставити ва-банк, хоча такі стартові руки не завжди є перспективними.

Іноді достатньо лише декілька разів побачити руку суперника на роздачі, щоб сформувати власну думку про його стиль гри.

Частий лімп

Fish у покері зазвичай розігрують широкий діапазон рук і часто входять у торги Лімпом. Деякі менш досвідчені гравці можуть відрізняти сильні стартові руки від слабких, але все ж роблять підвищення з високими кишеньковими парами або руками, такими як Туз-Король або Туз-Дама. Однак у більшості випадків вони вирішують входити у торги на префлопі без підвищення, намагаючись приховати силу своєї руки.

Наприклад, вони часто ставлять Бет, коли на руках мають два Тузи, вірячи, що більшість суперників зрівняють ставку і створиться можливість зібрати високий банк. Це свідчить про їхнє незнання того, як змінюється цінність рук в залежності від кількості гравців у торгах.

Нестандартні ставки

Вибір розміру ставок для входу в гру багато говорить про опонента. Недосвідчені гравці часто не можуть вибрати оптимальний розмір ставок і зразу видають себе. Наприклад, вони можуть зробити рейз з ранньої позиції з хорошими руками невеликим розміром у два блайнди, тим самим створюючи для себе ризик потрапити в мультипот.

Навпаки, іноді, отримавши гарні карти, вони ставлять ва-банк, збираючи лише блайнди, хоча мали можливість спробувати сформувати великий банк. Якщо Фіш у покері намагається провести блеф, його ставка зазвичай є надто великою. А розігруючи сильну руку, найчастіше робиться мінімальна ставка, сподіваючись не злякати суперників.

Не вміють натискати кнопку фолд

Фіш вірить у свій успіх і здатний тягнути до рівера навіть кілька аутів і йому все одно, які у нього шанси банку і є в цій дії здоровий глузд. На префлопі уявлення про силу своєї руки у таких гравців теж своєрідне.

Різновиди фішів?

Лузово-пасивний гравець – такий фіш у покері називається “кіт” (Whale). Такий гравець розігрує понад 60% стартових рук, в основному заходить у роздачу колом, вкрай рідко підвищує сам.

Лузово-агресивний фіш – такого гравця називають “monkey”. Даний тип фішів розігрують понад 70% стартових рук, і в більшості розіграшів виступають префлоп агресором.

Маніяки – так називають гравців, які не скидають практично нічого. При цьому ставлять та рейзять на всіх вулицях. Даний тип фішів є найулюбленішим для регулярів, тому що у них вигравати досить просто – потрібно лише дочекатися гарної карти та забрати у фіша більшу частину стека.

Вік-тайтові гравці (weak – «слабкий», tight – «вузький») – це різновид слабких гравців, які грають дуже вузький діапазон рук, як правило це кишенькові пари та AJ+. Такі гравці найменш цікаві серед інших видів фішів, тому що на них складно багато заробити, вони дуже рідко грають на стек без натсу.

Як грати проти фішів?

Чим більше гравців у банку, тим складніше вигратиме роздачу, не маючи на руках абсолютного натсу. Тому завдання перше — залишитися з фішом віч-на-віч у позиції на нього. Для цього часто використовується ізолююча ставка.

Наприклад, ви на баттоні. До вас кілька суперників зайшли до банку через лімп, у тому числі і “fish”. У вас хороша перспективна рука, наприклад, АК. Тут добре підійде рейз великого розміру: він виб’є з поту зайвих суперників, а фіш, ймовірно, продовжить гру. У будь-якому разі, пускати дешево до банку велику кількість суперників з неготовою рукою ми не хочемо.

Розіграш на постфлопі залежить від структури дошки та дій суперника, а також від його типу.

Проти лузово-пасивних гравців марно блефувати, не потрібно намагатися реалізувати тонке велію, а ставки суперника потрібно поважати та здаватися на них.

Проти лузово-агресивних гравців можна піти у захист із готовими комбінаціями, пропонуючи їм можливість блефувати. А ось самому ставити без готової руки проти таких суперників небезпечно.

Проти вік-тайтових гравців вигідно суттєво розширювати діапазон стартових рук, додаючи до нього навіть маргінальні руки. У стратегії має бути більше активних розіграшів зі стилами та 3бетами. А на постфлопі вигідно використовувати блефи та напівблефи. Але при цьому будь-яку агресію з боку опонента слід сприймати як показник сили.

Де найбільше фішів?

В принципі, фішів повно в кожному покер-румі, але нам для гри з фішами потрібно знайти такий рум, де співвідношення фіш/рег найоптимальніше. Найменше регулярів у тих румах, де для них найменш приємні умови, а саме: не високий рейкбек, відсутня підтримка софту, не працюють скрипти автопосадки, не найкращий софт тощо.

Тому для гри найбільшою кількістю фішів за столом ми рекомендуємо наступні руми:

  – SwC Poker

  – CoinPoker

  – PokerBet

Саме в цих румах за столами ви завжди зустрінете найбільшу кількість фішів та найменшу кількість регулярів.

Поширені запитання:

Для цього потрібно постійно навчатися: читати літературу, займатися з тренером, дивитися відео, спілкуватися на форумі.

Найбільше можна виграти у лузово-агресивних гравців та маніяків.

Це залежить від ваших навичок читання гри та типу фіша. Іноді достатньо зіграти лише кілька роздач, щоб визначити фіша, а в інших випадках потрібні десятки роздач, щоб зрозуміти хто за столом фіш.

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Головний редактор та автор більшості статей на нашому сайті. Покером захоплююся більше 15 років, граю виключно для задоволення. Також цікавлюся ставками на спорт і криптовалютами.

Залишити відповідь