Перевага гри в позиції

Головна » Перевага гри в позиції

Грати без позиції — це, мов пройти вночі лісом без ліхтарика. Ніколи не знаєш, що може ховатися за наступним деревом. Проте, коли ви граєте в покер в позиції, все стає простіше. Ви можете грати за власними правилами і впливати на гру іншого гравця. Поговоримо про гру в покер в позиції.

Що означає «гра в позиції» у покері?

Коли ви граєте в позиції, ви маєте можливість приймати рішення останнім за столом. Це дозволяє вам побачити, як діють інші гравці до вас, і здобути цінну інформацію про силу їхніх рук.

Наприклад, якщо ви граєте в позиції на флопі з двома опонентами, і вони обидва перед вами чекнули, це може дати вам певне уявлення про силу їхніх карт. Проте, якщо б ви грали без позиції і діяли першим, вам би довелося діяти без цієї додаткової інформації.

Коли ви лише починаєте вчитися грати в покер, рекомендується грати тайтово. Граючи тайтово, ви зазвичай граєте лише сильні руки, що спрощує ваші рішення на постфлопі. Тому з ранньої позиції вам слід грати ще тайтовіше. Це допомагає уникнути складних ситуацій без позиції на постфлопі, особливо на початку вашої гри. Граючи тайтово з ранньої позиції, ви зменшуєте ймовірність потрапляння у такі складні ситуації і полегшуєте прийняття рішень на наступних вулицях гри.

Покер - проста гра, якщо ви знаходитесь в позиції

гра в позиції у покері

Коли ви тільки сідаєте за стіл важливо старатися зайняти місце ліворуч від слабкого гравця, оскільки це дозволить вам перебувати в позиції проти нього протягом тривалого часу. Коли у вас є позиція відносно цього гравця, ви контролюєте розвиток гри.

Ви маєте останнє слово при виборі ставки, що дає вам можливість вирішувати, чи давати безкоштовні карти. Ви повністю керуєте ситуацією, тоді як ваш опонент змушений грати напружено, постійно переживаючи про подальший розвиток подій.

Таким чином, ви можете використовувати це в своїх інтересах, розігруючи ширший діапазон рук і змушуючи вашого опонента скинути карти, що дозволяє вам забрати мертві гроші.

Розглянемо декілька прикладів гри в позиції та без позиції

В грі в безлімітний холдем на ліміті $1/$2 ви опинилися в ситуації, де ви розіграли руку 6♠️ 6♣ з середньої позиції, підняли до $6, а гравець на батоні зробив кол.

На флопі випали наступні карти: 9♥️ В♠ 3♣.

Ви зробили продовжену ставку у розмірі $11 і отримали кол.

На терні випала 2♠.

Тепер ви знаходитеся поза позицією проти гравця, який зрівняв вашу ставку на префлопі та флопі, і у вас немає жодної інформації про його руку. Ваш противник може мати валета, дев’ятку, стріт-дро або навіть просто оверкарти, і вам доведеться гадати.

Ви можете знову зробити ставку, але ризикуєте отримати рейз. Якщо ви знову зробите ставку, а він просто зрівняє, то на рівері ви знову опинитеся у складній ситуації. Якщо ви вирішите зробити чек, будь-який гравець майже з будь-якими кишеньковими картами може поставити ставку, і вам, можливо, доведеться скидати навіть найкращу руку.

Грати без позиції подібно тому, що ловити футбольний м’яч стоячи на воротах у тумані вночі: можливо, вам декілька разів пощастить його зловити, але здебільшого м’яч потрапить у ворота.

Тепер подивимося на зворотний бік

Граємо також у безлімітній холдем зі ставками $1/$2. Ефективні стеки $200.

Вам здали на баттоні 109 ♥

Гравець із ранньої позиції робить ставку у розмірі $6, і ви коліруєте на батоні.

На флоп випадає

8 ♥ В ♠ 2 ♣

Гравець із ранньої позиції ставить $10. Тепер у вас є кілька варіантів:

– просто колірувати, це дає вам шанс на перемогу, якщо ви зберете стріт на терні. Якщо ж опонент зробить чек на терні, ви зможете зробити ставку і забрати банк навіть якщо не посилитеся.

– ви можете зробити рейз на його продовжену ставку і якщо він заколірує, у вас на терні буде та ж опція, що і вваріанті вище. Або ж ви зможете отримати безкоштовну карту на рівері, оскільки після вашого рейзу на флопі більшість опонентів зроблять чек на терні та надавши вам безкоштовну карту рівера.

У цьому прикладі ми бачимо, що, граючи в позиції, у нас набагато більше опцій, ніж при грі без позиції.

Ще один приклад гри без позиції

Ставки так само $1/$2, ефективні стеки $200.

Вам роздали у середній позиції Т ♠ Д ♦

Ви робите рейз до $6, і опонент на баттоні колірує.

На флопі випадає Д ♠ 3 ♦ 6 ♦

Ви ставите $14 і баттон колірує.

На терні випадає 4 ♥

Ви ставите $30, і гравець колірує.

На рівері випадає В♦

Тепер перед вами постає резонне питання, що робити далі? Як ви бачите, тепер перед вами стоїть дуже складне рішення. Якщо ми поставимо та отримаємо рейз від опонента, то нам швидше за все потрібно скидати карти після того, як ми вклали майже половину нашого стеку. Якщо ми зробимо чек, то практично завжди отримаємо All in від опонента. І що нам робити в цьому випадку колірувати в надії зловити блеф? Чи ми справді можемо отримати пуш від руки слабшу за нашу?

Цього ми знати не можемо, але ми точно знаємо, що будь-яка наша дія не є гарною.

Тепер цей же приклад тільки ми граємо в позиції

Холдем зі ставками $1/$2, ефективний стек $200.

Вам роздають на баттоні А ♠ Д ♦

Гравець із ранньої позиції робить лімп, і ви робите рейз до $8. Він колірує.

На флоп випадають Д ♠ 3 ♦ 6 ♦

Опонент чекає, а ви ставите $15. Він колірує.

На терні випадає 5 ♥

Опонент знову чекає, а ви ставите $32. Він колірує.

На рівері випадає В ♦

Опонент чекає. Які тепер ваші варіанти дій?

У позиції цю руку розігрувати набагато простіше. Опонент на двох вулицях чек-коліт, і тепер при випаданні небезпечної карти ми знову бачимо від нього чек. Багато гравців у цій ситуації дуже часто хочуть зіграти чек-рейз, тому вам потрібно тепер просто зробити легкий чек і взяти участь у безкоштовному розтині карт. У цьому і полягає принадність гри в позиції, ви робите ставки коли хочете, підвищуєте коли хочете, а також завжди можете взяти безкоштовну карту або шоудаун.

У прикладах вище показується, яких незручностей завдає гра без позції, створюється таке враження, що тобі завжди потрібно грати в “вгадайку”. При грі без позиції практично не буває легких рішень, а будь-які ухвалені рішення майже завжди вважаються поганими. Ось чому вам слід намагатися грати лише, перебуваючи в позиції на опонентів.

Якщо ви граєте більшу частину рук, перебуваючи в позиції, ви вже на шляху до того, щоб стабільно грати в плюс.

Поширені запитання:

Найпопулярніші столи в онлайн-покері на 6 та 9 гравців. Відповідно, за 6-макс столом 6 позицій, за 9-макс столом 9 позицій.

Позиції бувають: ранні (EP), середні (MP), катоф (CO), баттон (BTN) та блайнди (SB,BB).

Найприбутковішими позиціями є катоф (CO) та баттон (BTN).

Найбільш збиткові позиції це малий та великий блайнди.

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Головний редактор та автор більшості статей на нашому сайті. Покером захоплююся більше 15 років, граю виключно для задоволення. Також цікавлюся ставками на спорт і криптовалютами.

Залишити відповідь