Кулер у покері: усі нюанси

Головна » Кулер у покері: усі нюанси

Кулернувся – таке часто можна почути від досвідчених гравців. Але багато новачків не знають значення терміна, навіть якщо стикалися з подібним за столами. Що таке кулер у покері та як його уникнути – розповідаємо у статті.

Що таке кулер у покері

Кулер – це ситуація, в якій покерист зіграв правильно, але все одно поступився у роздачі. Приклад: опонент підвищує з пізньої позиції, гравець на батоні з парою тузів робить 3бет, та опонент на малому блайнді робить кол. Гравець з парою дам також колірує 3бет від батона.

Інші гравці у роздачі не беруть участі. На флоп виходять двійка, трійка та вісімка. Гравець з КК робить ставку, оппонент з QQ підвищує, а гравець з АА йде All In. Інші оба оппонента колірують його ставку. 

кулер у покері

В підсумку, перемагає гравець з КК, але усі гравці зіграли у цій роздачі правильно, тому що у спектрі оппонентів є багато більш слабших комбінацій

Як трапляється кулер

Кулер у покері виходить через те, що гравець потрапляє у найсильнішу частину діапазону опонента, зігравши правильно. Найпоширеніший приклад – це виставляння на префлопі з кишеньковими королями проти тузів супротивника. На дистанції суперник частіше не матиме руки-монстра, але іноді гравці з нею стикаються.

Чи можна уникнути кулера?

У самому визначенні кулера закладено, що уникнути його не можна. Ситуації з такими образливими програшами трапляються нечасто, проте вони частина гри, і з цим доведеться миритися.

Багато новачків або слабких гравців схильні називати кулерами роздачі, які ними не є. Візьмемо для прикладу ситуацію, де один опонент відкрився з ранньої позиції на 3 великі блайнди, а другий дав йому 3-бет з АQ, перебуваючи на баттоні. Рейзер робить 4-бет і баттон пушить до нього стек 100 блайндів. У результаті йому показують кишенькові АА та забирають усі фішки. Недосвідчений гравець часто голосно обурюватиметься і проклинатиме долю за найжорстокіший кулер. Насправді, цю роздачу не можна віднести до кулера, і він просто погано зіграв.

Єдина слушна рекомендація з приводу кулерів: менше скарг і голосень, більше роботи над своїми навичками.

Тільт із-за кулера

Найважливіша проблема, яка виникає через такі ситуації, – не просто втрата грошей, а наступний тільт. Програвати з сильною комбінацією важче, оскільки вона зустрічається рідше, і покерист очікує на перемогу. Це може призвести до стресу, втрати концентрації та до великих фінансових збитків.

Щоб не піддаватися тильту, гравець насамперед повинен дотримуватись цих двох правил:

  1. Грати по банкролу

  2. Оцінювати свої результати тільки на довгій дистанції, а не на кожній зіграній сесії або тим більше кожної роздачі.

У покері, головне завдання гравця – це приймати правильні рішення за столом, незалежно від того, які будуть результати в найближчому майбутньому. Необхідно уникати емоційного реагування на короткострокові результати гри. Помилки та невдачі можуть виникати на протязі кількох тисяч рук, і це зовсім нормально. Головне – залишатися вірним своїй стратегії, адже на довгостроковій перспективі правильні рішення приносять прибуток.

Щоб не тильтувати після програшу, достатньо подивитися власну статистику за весь час. Це повертає впевненість у своїх силах.

Ліміти гри, які не відповідають розміру банкролу, можуть викликати стрес для покериста та призвести до неоптимальної гри. Якщо у користувача є великий банкрол, він може не помічати втрати кількох стеків. Проте при використанні агресивного банкролл-менеджменту кожен витрачений бай-ін стає більш важливим, що робить процес прийняття втрат складнішим.

Оптимальним виходом з такої ситуації є використання консервативного банкролу. Таблиця розмірів банкролу для різних форматів гри допоможе користувачу зрозуміти, як правильно управляти своїми грошима.

КЕШ-ГРА

Турніри

Ліміт (Ставки)

Банкрол,$

Середній бай-ін, $

Банкрол, $

NL2 (0.01-0.02)

100

0.5

50

NL5 (0.02-0.05)

250

1

100

NL10 (0.05-0.10)

500

3

450

NL25 (0.10-0.25)

1250

5

750

NL50 (0.25-0.50)

2500

10

2000

NL100 (0.50-1)

5000

20

4000

Висновок

Кулери – неприємний, але невід’ємний елемент гри в покер. Навіть найкращі гравці час від часу стикаються з цим явищем, але вони не дозволяють йому впливати на свою гру. Професіонали планують свій банкрол і дивляться на результати гри на довгій дистанції. Цей підхід є ключем до успіху для початківців, які хочуть заробляти більше в як в офлайн, так і в онлайн покер-румах

Поширені запитання

Залежить від стилю гравця та дисципліни, що грається. Через дисперсію покерист може доволі часто потрапляти у кулери.

Насправді, інші покеристи потрапляють у кулери з однаковою частотою, але ми запам’ятовуєму лише свої кулери.

У шестикартковій омасі, там кулери трапляються мало не в кожній роздачі.

Якщо хочеться кидати предмети у стіну, і відчувається, що заспокоїтись до кінця сесії не вийде, потрібно не відкривати більше столів, мінімізувати вартість завантаження, дограти розпочате.

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Головний редактор та автор більшості статей на нашому сайті. Покером захоплююся більше 15 років, граю виключно для задоволення. Також цікавлюся ставками на спорт і криптовалютами.

Залишити відповідь