Усі покер терміни за алфавитом

Головна » Усі покер терміни за алфавитом

Успішна гра в покер передбачає правильне розуміння термінів, які використовують гравці у спілкуванні. У цій  статті ви знайдете всі основні терміни покеру та специфічний жаргон, який можна зустріти як в онлайн-покері, так і в живій грі.

Терміни в покері, які використовують досвідчені гравці, можуть бути цілком непонятними для тих, хто тільки починає знайомитися з покером. Більшість з них має англійське походження або є скороченням.

Словник термінів покеру допоможе вам розібратися в цьому питанні, і ви завжди можете повертатися до цього розділу, якщо знову зіткнетеся з яким-небудь незрозумілим терміном. Наприклад, якщо вам невідомий термін “бланк”, для вас він буде означати не більше, ніж “документ”. Що таке бланк в покері, ви можете знайти прямо на цій сторінці.

 ✅ A

Анте (Ante)  – Невелика ставка, яку робляють всі гравці на початку покерної роздачі для створення банку. За більшістю столів в онлайн-покері немає анте, а  використовуються “блайнди”, які формують початковий банк.

Аут (Out) – карта, яка потрібна для того, щоб ви зібрали виграшну комбінацію. Зазвичай використовується у множині. Наприклад: “Будь-яка вісімка закриє мій стріт, тому в мене чотири аути.” 

 ✅ Б

Баббл (Bubble) – стадія турніру перед призовою зоною, коли учасники близькі до виграшу грошей, але при вильоті залишаються без виплат. Деякі майстри нарощують свої стеки саме на цій стадії, граючи на страху вильоту опонентів. (Приклад: у турнірі залишилося ~100 гравців, а призова зона починається з 91 місця)

Бай-ін (Buy-in) – сума, яку потрібно внести, щоб сісти за ігровий стіл (як у турнірі, так і в кеш грі). Найчастіше цей термін застосовується у турнірному покері та означають плату за участь.

Банкролл (Bankroll) – під цим терміном у покері маються на увазі гроші, що виділяються для гри в покер. Банкролл традиційно вважають у бай-інах «робочого» ліміту.

Барель (Barrel) – продовжена ставка на флопі що використовується як на велью, так і в блефі. Крім того, нерідко зустрічаються підвійні чи потрійні барелі проти опонента на двох чи трьох вулицях поспіль.

Баррелінг (Barreling) – ситуація, коли гравець робить ставки на кількох вулицях. Наприклад: Дабл барелінг – коли префлоп-рейзер робить ставку на флоп плюс ставку на терні. Трипл Баррелінг – коли префлоп-рейзер робить ставку на флопі, ставку на терні та ставку на рівері.

Батон (Button)  – мітка, яка вказує на (номінального) дилера. Також використовується для маркування гравця на позиції батона.

Бед-біт (Bad Beat) – Це дуже неприємна ситуіція, коли ваша чи іншого гравця рука, яка напочатку роздачі є одноосібним фаворитом, програє іншому гравцеві, в якого були дуже низькі шанси на перемогу.

Безкоштовна карта (Free card) – Карта на терні або рівері, щодо відкриття якої вам не довелося робити колл на чиюсь ставку.

Безлімітний покер, без ліміту (No Limit Poker, No Limit)  – Формат покеру, де гравці можуть робити ставки будь-якого розміру на будь-якому етапі торгівлі, при цьому їх обмежує лише кількість наявних фішок.

Бекдор (бекдорное дро) (Back door) – Створення руки за допомогою карт як на терні, так і на ривері. Наприклад, у вас є Q- 5. На флопі випадають карти K-6-4. Ви зробили ставку та отримали кол. На терні відкрилася 7, ви знов зробили ставку та знов отримали від усіх гравців кол, і на ривері з’являється 3. Таким чином, ви складаєте “бекдорний” стріт від 3 до 7.

Бекінг, беккерство (Backing) – повна чи часткова оплата участі у турнірі чи кеш грі для вас іншою людиною. Бекер спонсорує гравця на турнір, а він у свою чергу віддає заздалегідь обговорену частину можливого виграшу. Така співпраця може бути дуже вигідною як для досвідченого гравця, який не має з якоїсь причини необхідного банкролу, так і для бекера, який має можливість значно збільшити свої вкладення.

Бланк (Blank) – бланковою називають ту карту, яка скоріш за все ніяк не змогла змінити сили рук у гравців за столом.  Приклад: на флопі 10-K-J, а на терні відкривається 3, ця трійка буде вважатися “бланком”. 

Блайнд (Blind) – Обов’язкова ставка , яку роблять два гравця які знаходяться на позиціі блайндів до початку роздачі карт. 

Блеф (Bluff)  – це хитрий прийом, суть якого – зробити рейз з рукою, яка не має жодних шансів на перемогу, з метою змусити опонентів викинути свої руки в пас.

Блеф-кетчер (Bluff catcher) – у дослівному перекладі з англійської – “ловець блефів” і фактично саме це даний покерний термін і означає. Під блеф-кетчингом зазвичай розуміють ситуацію, коли ви хочете зловити опонента на блефі з підходящою для цього рукою. Зазвичай це руки, з якими ви не можете самі зробити ставку на велю, але вони досить сильні для того, щоб зловити опонента на блефі. Тобто це рука, не дуже сильна, але достатня для того, щоб «розкусити» блеф опонента. З такою рукою не поставиш велію бет і не зможеш побити велью діапазон суперника, але головне, що блеф кетчер має велію проти блефів.

Борд (Board) – всі загальні карти, які зараз лежать на столі: флоп, терн і рівер.

Бродвей (Broadway) – сленгова назва карт “з картинками” (включаючи десятку).

 ✅ В

Веселка (Rainbow) – покерний термін, що означає специфічну структуру флопа, коли на ньому вийшли три карти різномастих. Також може матися на увазі дошка з п’ятьма загальними картами, де немає карт більше двох карт однакової масті і отже зібрати флеш будь-кому було неможливо.

Відкрита карта (Up card) – карта, що здається відкрито, обличчям вгору.

Вінрейт (Winrate) – скільки грошей (або великих блайндів) ви заробляєте за годину або за 100 рук. Приклад: гравець-початківець побив мікроліміти з вінрейтом 8бб/100.

ВПІП (VPIP) – показник VPIP відображає як часто ваш опонент добровільно кладе гроші в банк (робить рейз або кол) на префлопі. З англійської Voularily Put Money Into Pot (Добровільно поклав гроші у банк).

Велью (Value) — у покерному співтоваристві поняття «велю» майже прирівнюють до математичного очікування (очікуваного прибутку), що застосовується до окремо взятої дії в роздачі.

Велью бет (Value bet) – ставка, що здійснюється для отримання максимального прибутку з роздачі. Наприклад, якщо ви знаєте, що ваша рука краща за руку опонента, то робите ставку «для велію», щоб він вам заплатив.

Вулиця (Street) – умовний поділ роздачі на етапи виходу загальних карт. Наприклад: флоп у Техаському холдемі є третьою вулицею, а рівер – п’ятою.

 ✅ Г

Готова рука (Complete Hand)  – повністю зібрана комбінація, що складається з 5 карт:  стріт, флеш, фул-хаус або стріт-флеш. 

Гостьовий блайнд, додатковий блайнд (Extra Blind)  – Ставка, яку робить гравець при входженні до гри, повертається до гри або при зміні позиції за столом. 

Гріндер (Grinder) – гравець, який протягом тривалого часу грає в плюс на своєму «робочому» ліміті і заробляє цим собі на життя. Найчастіше гриндери відмовляються переходити на ліміт вище, тому що це пов’язано із недостатнім рівнем гри чи небажанням ризикувати.

Гатшот  (gutshot) — це стріт-дро без однієї карти “всередині”. Якщо у вас 10-9, а на флопі 8-6-4, то вам необхідна 7 на терні чи рівері, щоб зібрати гатшот-стріт.

 ✅ Д 

Даунстрик (Downstreak) – смуга невдачі в покері, коли “карта не заходить”, а якщо і заходить, то програє. Протилежним явищем даунстрику є апстрік.

Дилер (Dealer)   – Гравець у грі в покер, який фактично (або теоретично) роздає карти. Коли в грі присутній професійний дилер (наприклад у казино) або автоматичний дилер (в онлайн-покері), важливо визначити гравця, який буде роздавати карти, оскільки блайнди і ставки відбуваються за годинниковою стрілкою від дилера. Це регулюється за допомогою спеціального маркера, так званого батона дилера, який переміщується столом за годинниковою стрілкою від одного гравця до іншого після кожної роздачі.

Домінована рука, під домінацією  (Dominated Hand )– Рука, яка дуже часто програватиме іншій руці, яку як правило розігрують гравці. Наприклад, А-4 “доміновано” А-10. За винятком підходящих флопів (наприклад 4-4-9, А-4-9), ця рука виграватиме у А-10. 

Дро, дрова (Draw)    – це неповна комбінація карт, для якої ще є можливість поліпшення з приходом нових карт на стіл. Фактично дро-рука може бути актуальною лише до ривера, поки що не відкриті всі доступні загальні карти.

Дружній банк (Family Pot)  – Банк, коли більшість гравців за столом зробили кол пре-флоп. 

Джекпот – Спеціальний бонус, який виплачується гравцеві, що програв роздачу з надзвичайно сильною рукою. У грі в Холдемі такий випадок зазвичай спостерігається при програші з фул-хаусом з тузами чи кращою комбінацією. В деяких покер-румах сума джекпоту може досягати кількох сотень тисяч доларів. Джекпот поповнюється коштами, які збираються у грі в ролі додаткового рейка.

Додатковий банк, побічний банк – Окремий банк, на який не може претендувати один або декілька гравців, тому що в нього закінчились фішки. Наприклад: Андрій поставив $10, Ганна зробила кол $10, Тарас також зробив кол, но лише на $4 бо внього це останні гроші за столом.  У цьому випадку формується додатковий банк розміром $12, на який претендують Андрій та Ганна, але не Тарас. Однак Тарас все ще претендує на весь “основний” банк.

Донкбет (Donkbet) – ставка проти гравця, який виявив агресію в минулому раунді торгівлі. Наприклад, на префлопі ваш опонент рейзит, ви просто коліруєте, а на флопі вже першим робите ставку проти префлоп агресора – це і називається “ослячою” ставкою.

Допер (Doper) – сленгова назва комбінації “дві пари” серед покеристів.

Дисперсія (Variance) – відхилення від математичного очікування.

 ✅ Е

Едж (Edge) – перевага перед кимось чи чимось. Едж може бути як за рівнем одного гравця перед іншим, так і терміни покеру за силою однієї руки перед іншою.

Еквіті (Equity) – очікувана частка (або %) банку для гравця, яку в середньому на тривалій дистанції він може отримати з розрахунків шансів на перемогу. Наприклад: у банку $10 та у вас 40% на перемогу. Отже, на тривалій дистанції, при повторенні цієї конкретної ситуації, ви можете розраховувати на середній виграш $4.

Екшен (Action) – Дія, активна гра коли ставки швидко піднімаються і гроки роблять рейзи та ре-рейзи. У такій грі багато грошей та можливостей їх заробити.

 ✅ Ж

Живий блайнд (Live Blind) – так називають блайнд, який ще не використав своє право підвищити ставку.

 ✅ І

Ізолейт (Isolate) – великий рейз, мета якого вибити всіх інших гравців і залишитися в наступному раунді торгівлі віч-на-віч з конкретним опонентом, або для того, щоб забезпечити собі позиційну перевагу в роздачі.

ICM-модель (Independent chip model) – ICM (Independent chip model) – визначає співвідношення між кількістю фішок гравця та його грошовим очікуванням від призового фонду у будь-який момент турніру (вважається у % або $). Розрахувати ICM можна за допомогою онлайнового ICM калькулятора.

ІТМ (ITM) – під цим скороченням мається на увазі призова зона турніру. З англійської In The Money – “у грошах”.

Імплайд шанси, Імплайд Оддси (Implied odds) – покерний термін, також відомий як потенційні або передбачувані шанси. Оскільки в даному випадку в розрахунках використовуються ті гроші, які ще не були внесені до загального банку, а лише будуть зроблені на цьому чи наступному колі торгів, то даний розрахунок ніколи не матиме 100% точність і завжди має ймовірний характер. Дізнатися більше про імплайд оддс ви можете в нашій статті.

 ✅ К

Каре (Four of a kind) – комбінація покеру з 4-х карт однієї гідності та однієї сторонньої карти. Ця комбінація є третьою за силою в покері після стріт-флешу та роял флешу.

Катофф (Cut off) – пізня позиція за ігровим столом праворуч від баттона (дилера).

Колд кол (Cold Call) – зрівняння ставки, зробленої перед вами. Її також називають “холодний кол” або “кол в холодну”.

Коінфліп (Coinflip) – ситуація, коли два гравці виходять в all-in і їх шанси на перемогу приблизно рівні. (Наприклад префлоп ва-банк 77 проти АQ).

Кол (Call) – зрівняння ставки опонента.

Коллдаун (Calldown) — лінія розіграшу руки, коли гравець намагається за будь-яку ціну дійти до шоудауна з мінімальним вкладенням грошей у банк. Тобто його дії будуть зводитися до чека та колу.

Компліт (Complete) – доповнення ставки до мінімально необхідної для продовження гри. Найчастіше така ситуація трапляється, коли малий блайнд доплачує (комплітит) ставку до розміру великого блайнду.

Контбет (Contbet) – ситуація, коли префлоп агресор робить “продовжену ставку” на флопі, часто з рукою, що не отримала посилення.

Конектори (Connector) – карти у вашій стартовій руці, що йдуть по порядку. Основна мета їх розіграшу – отримання стріту. Приклад: K-Q, 9-8. Також конектори бувають “з дірками”: J-9, 7-5.

Короткий стіл (Short-handed Table) – стіл, де сидить менша кількість учасників. Зазвичай – це 6 гравців та інакше його ще називають 6-макс.

Кулер (Cooler) — програна роздача, коли гравець мав сильну руку і він коректно її розіграв, проте рука суперника виявилася сильнішою.

Кешбек (Сashback) – варіант рейкбеку. Деякі руми дозволяють отримати назад певні суми за гру на реальні гроші. Величина кешбеку зазвичай прямо пропорційна кількості набраних гравцем ігрових очок.

Кеш гра (Cash game) – покерні ігри на справжні гроші, на відміну від турнірних ігор, де гра йде на заздалегідь закуплені фішки. У кеш-іграх гравці можуть сідати за стіл і йти з-за столу в будь-який час.

Кешаут (Cash-out) – виведення грошей з покер руму на особистий банківський рахунок (або сторонні платіжні системи).

Кишенькова пара, Кишенька (Pocket pair) – пара карт однієї гідності, яка приходить гравцю на руки. Високі кишенькові пари – AA, KK, QQ. Кишенькові пари середньої величини – JJ, TT, 99, 88 Дрібні кишенькові пари – 77, 66, 55, 44, 33, 22.

Кікер (Kicker) – довільна карта, сила якої враховується лише в тому випадку, коли гравці зібрали однакові комбінації. Застосовується лише до комбінацій: пара, дві пари, трійка, каре. Приклад з двома парами та кікером: 66559 < 6655К.

✅ Л

ЛАГ (LAG, Loose-aggressive) – лузово-агресивний стиль гри в покер. Являє собою розіграш великої кількості рук в агресивній манері.

Лик (Leak) – якийсь недолік або помилка гравця в покер, через яку він втрачає гроші у певних ситуаціях. Для того, щоб підвищувати свій вінрейт, треба обов’язково позбавлятися хоча б базових ликів гравців-початківців.

Ліміт (Limit) – максимально дозволений розмір ставки.

Лімітований покер (Limit Poker) – вид покеру, де ставки або строго фіксовані, або визначені мінімальна та максимальна ставка для кожного кола торгівлі

Лімп (Limp) – кол ставки у розмірі великого блайнду на префлопі (у ситуації, коли банк не був підвищений).

Лоубол (Lowball) – вид дро (draw) покеру з обміном, де молодші комбінації мають найбільшу силу.

Лузовий гравець (Loose player) – гравець, що бере участь у великій кількості потів, що розігрує сильні та слабкі комбінації.

 ✅ М

Мак (Muck) — ситуація, що гравець, що програв (або сфолдив), не показує свої карти.

Малий блайнд (Small Blind) – у техаському холдемі перша ставка наосліп, яку робить гравець, що сидить ліворуч від дилера. Зазвичай, у лімітованому покері малий блайнд становить %10 від максимальної ставки або половину мінімальної ставки.

Маніяк (Maniac) – гравець, який погано грає, проте намагається вигравати майже кожен банк виключно агресією.

Математичне очікування (MO, Math Expectation) – кількість грошей, яку в середньому можна виграти чи програти на конкретній ставці

Мертва зона (Dead Zone) – стадія гри, при якій ваш стек менше числа М.

Мертві гроші (Dead money) — гроші в банку, які вклали гравці, які вже скинули свої карти.

Міні-рейз (Mini-raise) – підйом ставки на мінімально допустиму величину.

Міні Ререйз (Mini-reraise) – підйом ставки на мінімально допустиму величину після того, як попередній гравець вже підняв ставку.

Монстр (Monster) – дуже сильна рука, яка майже напевно виграє банк.

Монстр-дро (Monster draw) – дро, яке має можливість покращитись як до стріту, так і до флешу (і більше).

МП (MP, Middle Position) – середня позиція за столом покеру. Для різних складів столів (6-10 гравців) позиція знаходиться у різних місцях.

MTT (Multi-table Tournament) – багатостоловий турнір, в якому гра йде одночасно за кількома столами.

Мультипот (Multi-pot) — банк, у якому беруть участь понад два гравці.

 ✅ Н

Напівблеф (Semi-bluff) – ігровий прийом. Гравець робить ставку на слабкій, але надії, що подає, на подальше посилення руці. Він розраховує, що його суперник скине карти, або сам гравець прикупить карти для сильнішої комбінації.

Натс (Nuts) – покерний термін, що означає найсильнішу з усіх можливих комбінацій рук у конкретному раунді торгівлі. Також “натсовими” можуть називати старший стріт або старший флеш.

Натс-дро (Nuts-draw) – недобудована найкраща комбінація.

Ніт (Nit) – тайтовий гравець, який вкрай консервативно підходить до діапазону рук, що розігруються. Найчастіше він грає преміумні руки на префлопі та натси на постфлопі через побоювання програти великий банк.

Нотси (Notes) – нотатки, які гравець пише окремого опонента.

Нижня пара – Пара з найменшою картою на флопі. Якщо у вас Q-5, а на флопі K-T-5, то ваша комбінація вважається нижньою парою. 

 ✅ О

Овербет (Overbet) – ставка, що перевищує поточний розмір банку.

Оверкарта (Overcard) – це карта старша, ніж певна вибірка карт, наприклад, на флопі. Приклад: у вас в руці AQ, а на столі 2-Q-9-J, ви маєте старшу пару, а також туз, який одночасно є і кікером, і оверкартою.

Оверпара (Overpair) – кишенькова пара у стартовій руці гравця, яка старша, ніж будь-яка спарена карта дошки на даний момент. Зразок: у вас в руці 88, а на столі 3-5-2. Ваша пара є старшою по відношенню до тієї, яку може утворити будь-яка карта на дошці.

Оддси (Odds) — можливість зібрати комбінацію карток у певному раунді торгівлі. Оддси показують ймовірність того, чи прийде чи не прийде потрібна карта.

ОЕСД (OESD, Open Ended Straight Draw) – двостороннє стріт-дро. Комбінація з 4 карт, один за одним зростаючих за силою. Приклад: 5-6-7-8.

Омаха (Omaha) – різновид покеру, де кожен гравець отримує чотири карти сорочкою вгору та п’ять загальних сорочкою вниз. Мета гри – зібрати комбінацію, яка виявиться сильнішою, ніж у опонента. При цьому гравець повинен використовувати лише дві свої та три спільні карти. Коло торгівлі проходить після здачі перших двох карток на руки, після відкриття перших трьох карток прикупу, після роздачі четвертої картки та після роздачі п’ятої.

Опен Рейз (Open Raise) – відкриття торгівлі на префлопі рейзом.

 ✅ П

Прибутковість ставки (Value) – співвідношення виграшу та вкладених коштів.

Пара (Pair) – комбінація з двох карт одного рангу. Є наймолодшою ​​із можливих комбінацій після “Старшої карти”.

Пасс, Фолд (Fold, Pass) – скинути карти, здатися.

Плоский Рейз (Flat Raise) – Рейз або Ререйз невеликого розміру.

Перекручувати (Reraise) – ситуація, коли опонент перед вами робить ставку, а ви у відповідь збільшуєте її.

Плеймані (Playmoney) – ігрові гроші (фішки), які не становлять реальної валютної цінності.

Побічний банк (Side Pot) – окремий банк, утворений у разі виставлення всіх своїх фішок одним або декількома гравцями. Гравець із меншим стеком має можливість виграти лише частину банку.

Позиція (Position) – положення гравця за столом. Існуючі позиції (на 8 учасників): BB (великий блайнд) SB (малий блайнд) UTG (під прицілом) UTG +1 MP (середня позиція) MP 2 CO (катофф) Button (баттон) Також всі позиції поділяються на три великі групи – рання позиція, середня позиція та пізня позиція. Становище гравця серйозно впливає на його дії за столом.

Покер Трекер (Pocker Tracker) – збирач статистики в покері. Дозволяє отримати статистику зі зіграних рук як для звичайних ігор, так і для турнірів. При цьому не має значення, з скільки сайтів ви збираєте інформацію.

Повна гра (Ring game) – гра, де зайняті всі місця за столом.

Повний стіл (Full Ring, Full Table) – стіл, за яким грає максимально можлива кількість гравців. Зазвичай 9-10.

Постфлоп (Postflop) — раунди торгівлі після флопу.

Пот контроль (Pot control) – ігровий прийом, мета якого – максимальне збереження невеликого розміру банку. Зазвичай пот-контроль здійснюється у випадку, коли у гравця недостатньо сильна рука для великого банку, проте потрібна для дрібного.

Пот-ліміт (Pot-limit) – різновид покеру, який відрізняється тим, що учасники не можуть робити ставку, що перевищує розмір банку.

Префлоп (Preflop) — перший раунд торгівлі в роздачі покеру, коли на дошку ще не прийшли загальні карти, але гравці мають на руках по 2 кишенькові карти.

Пуш (Push) – сленгове вираз, що означає дію гравця, який йде в All-in і «штовхає» (пушить) свій стек у центр столу.

Пуш-зона (Push Zone) – етап гри, коли стек гравця опускається приблизно до 10 BB (інші варіанти – 10-12 BB та 7-8 BB). У пуш-зоні флоп грається рідко, і основним методом гри стає all-in на префлопі.

Пушбот (Pushbot) – гравець, який за своїм стилем гри любить часто йти в Алл-ін на префлопі.

Пуш-фолд (Push/Fold) — стратегія гри в турнірах, коли ви йдете в Алл-ін, або граєте фолд. Часто застосовується, коли у турнірі у гравця залишається мало фішок.

ПФР (PFR) – показник статистики, що дозволяє зрозуміти, як часто ваш опонент робить рейз на префлопі.

 ✅ Р

Ранер-ранер (Runner-runner) – неповна комбінація, якій не вистачає двох карт до завершення, та/або комбінація, складена з терном та рівером. Синонім «Бекдор».

Разз (Razz) – семикартковий стад-покер, де банк виграє наймолодша п’ятикарткова комбінація.

Рваний флоп (Ragged Flop) – нескоординований флоп, який дає мало можливостей скласти готову руку або дро, наприклад 2 5 9

Ребай (Re-buy) – формат турніру, в якому гравці можуть отримати додаткові фішки за гроші. Ця опція доступна тільки в так званій стадії ребай, і тільки у випадку, якщо: 1) у гравця залишилося менше фішок, ніж дається в стартовому стеку 2) гравець вилетів з турніру і бажає почати знову.

Регуляр (Regular) – гравець, який заробляє на життя покером, регулярно виграючи в покер.

Рейз (Raise) – збільшення ставки, яку робили до вас.

Ререйз (Re-raise) – підйом ставки після того, як попередній гравець її вже підняв (тобто зробив рейз).

Рейк (Rake) – комісія, яку гравці платять покер-руму за гру. Див також “Доля закладу”

Рейкбек (Rakeback) – повернення частини рейку (англ. rake) – комісії, яка утримується за гру на покер-сайтах.

Рестил (Resteal) – ререйз ставки від одного з блайндів проти гравця, який намагається “застилити” блайнди стаком.

Рівер (River) — остання карта на дошці та завершальний раунд торгівлі у роздачі.

РОІ (ROI, Return On Investment) – скорочення, яке відображає прибутковість турнірної гри. ROI обчислюється за формулою ROI = 100 * Чистий виграш у турнірі / Бай-ін

Роял-флеш (Royal flush) – стріт-флеш від туза. Найсильніша комбінація у покері.

Рука (Hand) – комбінація карт.

 ✅ С

Сателіт (Satellite) – спеціальний кваліфікаційний турнір, у якому розігрується квиток для участі у більшому турнірі з дорогим бай-іном.

Сет, трійка (Set) – комбінація, що складається з трьох карт однакової гідності, причому дві з них знаходяться у стартовій руці гравця (інакше це трипс).

Скеля (Rock) – вкрай стриманий гравець, який розігрує виключно преміумні стартові руки. Такий гравець рідко заходить у роздачу та майже ніколи не блефує.

Сквіз (Squeeze) – ререйз на префлопі, в ситуації, коли гравець А зробив ставку, гравець Б на нього відповів, а ви зробили великий “сквіз”, щоб видавити обох опонентів і забрати банк негайно.

Слоуплей (Slowplay) – ігровий прийом, мета якого замаскувати сильну руку, щоб отримати додаткові гроші в наступних раундах торгівлі.

Слоуролл (Slowroll) – уповільнене розтин своєї виграшної руки на шоудауні в живому покері з метою вивести опонента з себе.

СНГ (SnG, Sit-and-Go) — тип турніру, який починається тоді, коли в ньому набралася необхідна кількість учасників (дослівний переклад «сідай і грай»). Розрізняють короткі SnG на 2,6,9,10 гравців і довгі – на 12, 30, 45 і т.д.

Сорочка (Back of a card) – зворотний бік картки з орнаментом або малюнком.

Спліт (Split) – ситуація, коли гравці зібрали однакові комбінації і через це вони “сплітають” банк порівну.

Спот (Spot) – у контексті покеру означає окрему роздачу або ситуацію. Не варто плутати зі словом “пот”, адже до банку за столом воно жодного стосунку не має.

Середня пара (Middle Pair) – пара, яка утворюється з кишенькової картки гравця та середньої (або другої за старшинством) картки на дошці.

Ставка (Bet) – дія, яку може зробити гравець, якщо в даному раунді торгівлі ніхто не зробив це до нього. Якщо перед ним вже була ставка, йому доступні три варіанти: фолд, колл і рейз.

Стіл (Steal) – велика ставка гравця з пізньої позиції з метою “поцупити” блайнди, за умови, якщо ніхто до нього не увійшов у роздачу.

Страдл (Straddle) – сліпа ставка від гравця, що йде за великим блайндом. Іноді застосовується в живому покері (в онлайні взагалі не використовується).

Стріт / Стрейт (Straight) – комбінація з 5 карт, один за одним зростаючих за силою. Наприклад: 4-5-6-7-8.

Стрит-дро / Стрейт-дро (Straight Draw) – неготовий стріт, що складається з 4 карт, один за одним зростаючих за силою. Наприклад: 4-5-6-7.

Стрит-флеш / Стрейт флеш (Straight Flash) – комбінація з 5 карт однієї масті, один за одним зростаючих за силою. Наприклад, 8-9-10-J-Q одномастні. 

Стек (Stack) – загальна кількість ігрових фішок (або грошей) у гравця за столом.

Сухий флоп (Dry flop) – “безпечний” флоп, що складається з трьох карт, які ніяк не можуть утворити між собою стріт-дро або флеш-дро. Наприклад: K-3-8.

 ✅ Т 

ТАГ (TAG, Tight-agressive) – гравець, який консервативно підходить до вибору стартових рук, але розігрує їх агресивно.

Тайтовий (Tight) – гравець, який розігрує невелику кількість стартових рук.

Тайм банк (Time bank) – додатковий час для роздумів, які пропонують онлайн покер-руми для своїх гравців. За потребою будь-який гравець може застосувати тайм банк (за замовчуванням час дорівнює 60 секунд). За бажанням використовувати час можна частково, а не повністю.

Телл (Tell) – якийсь особливий сигнал від гравця (звук, погляд, рух тіла, швидкість ставки і так далі) в живому покері, який може видати силу його руки або стратегію.

Терн (Turn) – раунд торгівлі, коли на стіл приходить четверта загальна карта.

Тільт (Tilt) – психологічний стан гравця, під дією якого він часто приймає нераціональні ігрові рішення. Тільт часто трапляється, коли гра не складається і тому гравець піддається негативним емоціям.

Топ кікер (Top kicker) – найстарший із можливих кікерів.

Топ пара (Top pair) – комбінація, що складається зі старшої картки на дошці та кишенькової картки гравця.

ТПТК (TPTK) – скорочення, що означає “Топ Пара Топ Кікер”. Наприклад: на дошці лежать 10-Q-5, а у вас у руці AQ. Топ парою є QQ, а топ кікер A.

Три-бет (Three-bet) – ререйз ставки та рейзу, зробленого до вас. Наприклад: гравець А ставить $1, гравець Б рейзит до $3, гравець В трибетіт до $9.

Трипс (Trips) – комбінація, що складається з трьох карт однакової гідності, при цьому дві карти є спільними і знаходяться на дошці, а одна – у стартовій руці гравця.

Турбо-турнір (Turbo Tournament) – турнір, у якому рівень ставок зростає значно швидше, ніж у звичайних турнірах.

Тягнути дрова – намагатися докупити флеш- або стріт-дро.

Тягти мертву (Draw Dead) – ситуація, в якій гравець чекає на карту, яка йому не допоможе, навіть якщо він її отримає. Наприклад, у гравця 9s Qd при дошці Ks Js Jd 5s, тоді як у його опонента Kd Jh. У такому разі гравець “тягне мертву”.

 ✅ У

УТГ (UTG, Under the gun) – рання позиція у покері з блайндами. UTG знаходиться ліворуч від великого блайнду і завжди змушений ходити першим. Також застосовується термін “під прицілом” або “під пістолетом”.

 ✅ Ф 

Фіш, риба (Fish) – слабкий гравець у покер. Основний видобуток для покерних регулярів.

Фішка (Chip) – ігрова валюта в турнірному покері або еквівалент грошей у кеш-грі.

Флоат (Float) — просунутий блефовий прийом, коли ми коліюємо ставку опонента без руки або зі слабкою рукою з метою вкрасти банк на наступних раундах торгівлі.

Флет-колл (Flat call) – кол у ситуації, коли очікуваним був би рейз.

Флеш / Флаш (Flush) – комбінація, що складається з 5 карток однієї масті. Наприклад: A-2-8-K-3 одномастні.

Флеш-дро (Flush-draw) – незакінчений флеш, що складається з 4 карт однієї масті.

Флеш-рояль (Royal flush) – найсильніша комбінація покеру, яка складається з десятки, валета, дами, короля і туза однієї масті.

Флоп (Flop) – раунд торгівлі, коли на стіл здали перші 3 загальні карти.

Фолд (Fold) – скинути карти у пас.

Фризаут (Freez-out) — формат турніру, де немає можливості докуповувати фішки, тобто. коли гравець втрачає свій стек, він вилітає з гри. У міру вибуття гравців, що залишилися, з них постійно об’єднують у повні столи. У ребай-турнірах, навпаки, учасники мають право докуповувати фішки і знову повернутися в гру.

Фріролл (Freeroll) – турнір з безкоштовним входом, в якому можуть розігруватися грошові призи або квитки на інші турніри.

Фул рінг (Full ring) – склад столу, в якому беруть участь 9-10 гравців терміни покеру.

Фулл хаус (Full house) – комбінація, що складається з 3 карт однієї гідності, а також пари іншої гідності. Якщо два гравці збирають по фул хаусу, то виграє той, чия трійка старша. Наприклад: JJJ33 буде сильнішим, ніж 999QQ.

 ✅ Х

Хайджек (Hijack) – сленгова назва позиції за ігровим столом праворуч від катофа.

Хайроллер (Highroller) – покерист, що грає на високих лімітах, від NL1000 і вище.

Хедз-ап (Heads-up) – гра один на один між двома суперниками. Цей формат вважається одним із найскладніших, оскільки вимагає максимальної концентрації на своєму опоненті, щоб знайти його слабкі сторони.

Хіт енд ран (Hit and run) – ситуація, коли гравець проводить коротку ігрову сесію, виграє і відразу ж залишає стіл.

ХАД / ХУД (HUD, heads-up display) – програмне забезпечення, яке показує статистику дій опонентів у ході роздач у реальному часі прямо за ігровим столом.

 ✅ Ч

Чек (Check) — один з варіантів дій, доступний гравцеві, якщо ніхто в даному раунді торгівлі не робив ставку. Позначає пропуск торгівлі та небажання роздмухувати банк.

Чек Бехайнд (Check behind) – чек, зіграний слідом за чеком опонента з метою безкоштовно продовжити роздачу.

Чек-колл (Check-call) — комбінований хід гравця, щоб не роздмухувати поточний розмір банку, але у разі ставки опонента прийняти її.

Чек-рейз (Check-raise) — комбінований хід гравця, суть якого полягає у початковій перепустці ходу та подальшому підвищення ставки опонента. Застосовується як блеф, так і як заманювання опонента в пастку покерні терміни.

Чіплідер (Chipleader) – гравець, який має найбільше фішок на даний момент турніру.

Число М (M) — співвідношення розміру стеку гравця до суми блайндів та анте на даному рівні турніру. Число М означає скільки кіл гравець може брати участь у турнірі до того, як його стек закінчиться через обов’язкові ставки. Число М визначається за формулою (Стек гравця / (Великий блайнд + Малий блайнд + Анте * Число гравців за столом)

 ✅ Ш

Шанси (Odds) – ймовірність виграшу (або програшу) у відсотках. Шанси бувають на вашу користь і не на вашу користь.

Шанси банку (Pot Odds) – співвідношення між величиною поточного банку та розміром ставки опонента, яку гравець може сплатити.

Шорт стек (Short stack) – короткий стек, який є маленьким щодо максимального бай-іну за столом або вартості блайндів.

Шорт хенд (Short hand) – гра за столом покеру, в якій бере участь від трьох до шести осіб. Якщо ця кількість перевищена, то гра вже йде фуллерінг.

Шоудаун (Showdown) – заключний етап будь-якої покерної роздачі, коли всі гравці, що залишилися в ній, показують свої карти і порівнюють їх по силі, щоб визначити переможця.

Шутаут (Shoot-out) — формат турніру, в якому не можна докуповувати фішки, а в міру вибуття гравців, що залишилися, не об’єднують у повні столи, поки за столом не залишиться 1 учасник. Потім оголошується наступний рівень турніру і знову формуються повні столи терміни покеру.

Поширені запитання

Більшість термінів однакові як для онлайн, так і для офлайн покеру. Але є невелика кількість термінів, які відносяться виключно до одного з форматів покеру.

Спочатку, всі покер терміни мають англомовну вимову, тому більшість термінів будуть збігатися з іншими мовами.

Для початку кар’єри гравця в покер вам достатньо знати комбінації в покері, а також найголовніші терміни. Немає необхідності вивчати всі покер терміни.

Вони формуються роками разом з тим, як розвивається гра.

Ні, у цьому немає потреби. Достатньо знати лише основні терміни. Є дуже багато професійних гравців у покер, які не знають і половини всіх покерних термінів.

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Головний редактор та автор більшості статей на нашому сайті. Покером захоплююся більше 15 років, граю виключно для задоволення. Також цікавлюся ставками на спорт і криптовалютами.

Залишити відповідь