Рейк у покері – що це?

Головна » Рейк у покері – що це?

Зміст

Рейком у покері називається комісія, яку кожен покерний рум бере за свої послуги. Це стосується як кеш ігор, так і турнірів. У кеш-іграх рейк в покер-румах береться з кожної роздачі, яка доходить до флопу.

Як розраховується рейк

Рейк суттєво відрізняється залежно від обраної дисципліни. Ми розберемо два найпопулярніші покерні формати: кеш та турніри.

Кеш гра

У цьому різновиді покеру рейк береться з кожного банку, в якому гравці дійшли до флопу. Як правило, рейк у такому форматі складає від 5 до 7%. У більшості покер-румів рейк не береться з роздач, які завершилися активними діями гравців на префлопі. Є ще один аспект. Підвищення рейку обернено пропорційно до ліміту. Відповідно на мікролімітах рейк найвищий, а в хайролерських іграх – найнижчий у відсотковому співвідношенні.

Але є й приємна особливість. Рейк покер не може бути взятий більш певної суми. У кожному банку є кепка – від англійського слова “cap”, тобто максимальна сума рейка, яку рум може взяти з певного поту.

Турніри

Щодо турнірів, тут rake закладено у внеску при реєстрації в турнір. Найчастіше рейк у турнірній грі 10%, хоча зустрічаються руми, в яких ця цифра менша. Наприклад, якщо ви реєструєтеся в турнірі по $5.50, то $5 підуть у формування загального призового фонду, а $0.50 – це комісія руму за надання ігрового майданчика.

У покер часто можна почути фразу – не б’ється рейк. Це говорить про те, що в певній дисципліні рум встановлює занадто високий рейк, який прямо впливає на вінрейт, а це значить на дистанції буде складніше вийти в плюс.

рейк у покері

Навіщо брати рейк у покері

На жаль, без рейку в покері обійтися не можна. Ці гроші є основним прибутком руму, за рахунок якого забезпечується його життєдіяльність, проводяться турнірні серії та різноманітні акції. Логічно припустити, що чим більше гравців у покерному румі, тим більше різних ігор і відповідно вища загальна сума рейку, зібраного організаторами.

Рейк у покер-румах 2024

Ситуація із рейком постійно змінюється. Покерні руми у конкурентній боротьбі намагаються залучити гравців на свою територію, заманюючи їх різними бонусами та вигідними умовами. Безумовно, більшість гравців регулярів оберуть руми з найменшим рейком, оскільки на дистанції це позитивно позначиться на їхньому прибутку.

Наведемо кілька прикладів рейка на поточний час:

  • До NL100$ включно лідер за цим показником – CoinPoker. На вищих лімітах рум поступається лідерством деяким румам. На мікролімітах рум пропонує найнижчий cap у банках серед усіх покерних румів. На всіх лімітах кеш-ігор береться рейк 5%, але cap відрізняєься: на лімітах до NL 10 cap $0.75, на ліміті NL 20-25 – cap $1.75, на ліміті NL 50 – cap $2.25.

  • PokerKing по показникам рейку у кеш-іграх до NL 200 тримається на другому місці. Як і в CoinPoker рейк за кеш-столами однаковий на усіх лімітах і складає 5%. Важливий момент: cap в PokerKing однаковий для кожного ігрового ліміту і дорівнює $3. Цей показник вищий у зрівнянні з лідером індустрії на мікро і середніх лімітах, але починаючи з NL 200 та вище – розмір максимального рейку в раздачі найнижчий серед усіх румів.

  • RedStar Poker замикає топ-3 за рівнем рейкового навантаження. На лімітах до NL 10 включно рейк – 6.67%, в усіх інших випадках він дорівнює – стандартні 5%. На лімітах до NL 25 cap – $2, на NL 50 – $3, NL 100-NL 1000 має однаковий cap – $4.

В багатьох румах налаштована система рейкбека – часткового повернення гравцям сплаченого ними рейка. Рейкбек може виплачуватись різними способами: чистий кеш, квитки в турніри, а також очки, які надалі можна обміняти на реальні гроші.

Rake на мікролімітах

Більшість гравців-початківців помилково вважають, що мікроліміти побити простіше за рахунок того, що рейк у банках здається маленьким, але це не зовсім так. Якщо брати у відсотковому співвідношенні, мікроліміти – поле з найвищим рейком. Вся суть у максимальному розмірі рейку, що береться з банку.

Для прикладу розглянемо та порівняємо гру в кеш у популярному румі 888poker. На будь-якому ліміті в кеш рейк у покері тут становить 5%, але є нюанс: cap $4 береться як у банках на NL10, так і на NL 500. Тобто максимальний рейк буде однаковим як у банку $80, так і в банку $500, а ліміти при цьому суттєво відрізняються.

Ще один приклад, який наглядно демонструє співвідношення рейку до банку на певному ліміту. Візьмемо один із найпопулярніших румів на сьогоднішній день – GGPoker. CAP у кеш-іграх на ліміті NL 5 – $0.50, тобто 10 великих блайндів цього ліміту. У той час як СAP на NL1000 всього $10 – 1 великий блайнд. Відносно розмірів стеків це величезна різниця, тому на мікролімітах вплив рейка відчувається набагато сильніше, ніж в іграх за високими ставками.

Також на мікролімітах багато агресивних та рекреаційних гравців, чия гра часто не піддається жодному поясненню. Щоб високий rake мікролімітів не сильно вплинув на підсумковий профіт, важливо вдосконалювати ігрові навички та грамотно керувати банкролом, обираючи ліміти за силою.

Поширені запитання

Якщо гравці дійшли флопу. Однак у деяких румах рейк може братися навіть якщо банк був роздутим на префлопі.

Це відшкодування румом частини сплаченого рейка гравцю.

Відсоток рейка, що стягується з гравців, рум визначає самостійно. У конкурентній боротьбі деякі руми мінімізують відсоток рейку, щоб залучити більше гравців.

На покерстарс розмір рейку становить 5% з максимальним значенням кеп 3$.

На мікролімітах до нл10 включно рейк становить 6,67%, а на лімітах вище рейк дорівнює 5%.

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Головний редактор та автор більшості статей на нашому сайті. Покером захоплююся більше 15 років, граю виключно для задоволення. Також цікавлюся ставками на спорт і криптовалютами.

1 відповідь для “Рейк у покері – що це?”

Залишити відповідь