Що таке сквіз у покері?

Головна » Що таке сквіз у покері?

Сквіз (squeeze) у покері – це специфічний тип префлоп 3-бета, при якому ви робите ререйз проти опонента, рейз якого був зрівняний одним або декількома гравцями. Сквіз чинить додатковий тиск не тільки на колерів, а й на початкового рейзера, а також на тих, хто ще не зробив хід, оскільки грамотно виконаний сквіз сильніший за традиційний 3-бет. Це один із найприбутковіших прийомів у грі, що дозволяє збирати великі банки на префлопі, навіть якщо у вас на руках маргінальні карти.

Особливості сквізу

У сучасних іграх покеру такі ситуації зустрічаються рідко, оскільки в основному грають 6-макс столи, які заповнені регулярами, і колд-колли нечасті. Однак у живих іграх ви часто зіткнетеся з рейзом і кількома колами, і сквіз у таких ситуаціях буде доречним. Squeeze найбільш ефективний поза позицією, тому що дозволяє виграти банк на префлопі або грати на флопі з значною перевагою по діапазону.

Багато гравців-початківців роблять помилку, роблячи колл на блайндах з такими руками, як AQ або KJs, тоді як ці руки ідеально підходять для сквізу. 

✅ Приклад:

Ви на позиції малого блайнда і у вас на руках KJ. Гра на ліміті нл100. Гравець із середньої позиції робить рейз 3$, гравці на катоффі та баттоні колять. У вас є дві опції: заколірувати або зробити сквіз до 15 $. Якщо ви просто коліруєте, то гратимете до кінця роздачі без позиції проти трьох опонентів. Однак, якщо ви наважитеся на сквіз, то зображатимете преміальну руку, таку як AA, KK, QQ або АК, і, ймовірно, змусите опонентів скинути свої карти. Якщо ж опоненти продовжать гру, у вас все одно залишається шанс виграти великий банк, зробивши контбет на флопі або вдало потрапивши в дошку.

На дистанції сквіз у такій ситуації принесе більший прибуток, ніж кол. Більше того, кол у такій ситуації навряд чи буде плюсовим рішенням на довгій дистанції.

Розмір ставки для сквізу

Зрозумівши загальну концепцію та практичне застосування сквізу, потрібно вирішити питання розміру ставки. Зазвичай гравці роблять сквіз розміром із уже сформований банк. У більшості випадків сквіз без позиції робиться трохи більшою сумою, щоб отримати додаткове фолд-еквіті, тоді як у позиції можна використовувати меншу суму, відчуваючи більшу впевненість.

Коли ми сквізимо без позиції, ми повинні мати якнайбільше фолд-еквіті, оскільки гра на наступних вулицях проти кількох опонентів без позиції вкрай незручна. У той же час, перебуваючи в позиції, можна робити сквіз меншим розміром, тому що у випадку колу можна виграти банк, просто поставивши контбет на флопі.

З якими руками сквізити

сквиз в покере

Вибір рук для сквізу – одне з найскладніших завдань. Деякі гравці сквізять вкрай рідко, інші занадто часто. Діапазон рук для сквіза залежить від того, чи ви граєте в кеш-грі або турнірі, наскільки глибокий у вас стек і на якій позиції ви знаходитесь.

Очевидно, що у позиції можна використовувати сквіз частіше, ніж без позиції, тому що у вас буде перевага на постфлопі. З глибшим стеком можна частіше вдаватися до сквізу. Часто ситуація зі сквізом виникає, коли ви знаходитесь на малому блайнді, і один гравець рейзує, а баттон колює його рейз.

У такій ситуації завжди слід рейзити свої найсильніші руки, такі як AA, KK, QQ, AK та AQs. Однак такі руки, як AQ, 99, JTs, QTs та вище, також добре підходять для сквізу. Іноді варто вдаватися до випадкових блефів, оскільки якщо сквізити тільки з преміум руками, буде складно вигравати великі банки. Для блефу добре використовувати K9s, Q9s.

Перебуваючи в позиції, можна успішно коригувати діапазон блеф-сквізу, включаючи руки, такі як J9s, 76s, 87s, A2-A5s і KQ. Слід зазначити, що гра в турнірах значно відрізняється від кеш-ігор, і оптимальні діапазони цих іграх істотно різняться.

Турнірна гра з коротким стеком дозволяє частіше робити кол на малому блайнді зі спекулятивними руками, а також використовувати сквіз з деякими руками, які не входять до стратегії сквізу в кеш-іграх. Щоб опанувати техніку сквізу, потрібно більше часу проводити у солверах та практикуватися у грі.

Протистояння 4-бетам після сквізу

Одна з найнеприємніших ситуацій у покері – коли ви використовуєте сквіз проти рейзу лузового та агресивного опонента, а він відповідає вам 4-бетом. Звичайно, ваш діапазон для squeeze буде включати безліч сильних рук, таких як QQ, KK, AA і AK, а також руки, такі як AQs, JJ і TT, які можна спокійно виставити ва-банк проти деяких опонентів.

Однак у вас будуть напівблефи, такі як QJ або 76, які не можуть бути розіграні з вигодою для пуша. То що з ними робити? Відповідь це питання залежить від розміру 4-бета. Проти невеликих 4-бетів, особливо якщо у вас позиція, можна колірувати з руками типу QJs, JTs або 99 і дивитися флоп. Проти дуже великого 4-бета доведеться скинути ці руки, оскільки в більшості випадків опонент вже сильно прив’язаний до ставок, а ваша рука недостатньо гарна для колу.

Точні дії після 4-бету залежать від вашої руки, розуміння опонента та розміру його 4-бета, але в загальному випадку краще діяти прямолінійно.

Висновок про гру сквізом

Сквіз у покері – один з найпотужніших прийомів, який багато гравців недооцінюють і рідко використовують. Якщо ви граєте за столами, де гравці часто колірують чужі рейзи, слід вивчати гру сквізом і застосовувати її максимально ефективно. Освоєння мистецтва сквізу та адаптація діапазонів залежно від опонентів принесуть безліч переваг. Почніть з основ, викладених у цьому посібнику, і продовжуйте вивчати техніку сквізу, доки не опануєте її досконало, щоб обігравати своїх супротивників і ускладнювати їм життя частіше, ніж будь-коли.

Поширені запитання

Ні, 3бет – це підвищення ставки після одного рейзера, а сквіз – це підвищення ставки після одного рейзера і як мінімум одного колера.

Так, можна робити сквіз проти будь-якого типу опонентів. Головне, щоб ви мали чітку мету, для чого ви це робите.

Тому що на мікролімітах дуже слабкий рівень гравців, і вони не вміють правильно використовувати складні прийоми.

Потрібно намагатися грати тайтовіше і не грати колд-колом.

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Творець та ідейний натхненник цього сайту. Працюю у сфері онлайн-покеру з 2014 року. Є експертом у сфері онлайн-покеру та в трейдингу криптовалютами.

Залишити відповідь