Що таке утг у покері?

Головна » Що таке утг у покері?

UTG позиція у покері – це рання позиція та положення гравця за столом. До цієї позиції належать перші три місця після малого та великого блайндів, ліворуч від дилера. Ці позиції позначаються абревіатурами: UTG, UTG1 та UTG2 відповідно, що англійською означає “under the gun”. Вони розшифровуються так:

UTG – дослівно “під прицілом”; гравець, що сидить у ранній позиції. Його слово завжди перше на префлопі;

UTG+1 – гравець, чиє слово буде другим;

UTG+2 – гравець, що сидить перед гравцями середньої позиції.

Особливості УТГ у покері

Ця позиція отримала свою назву не випадково, а через обмежені можливості гравця, який перебуває в ній. Справа в тому, що гравець із UTG ходить одним з перших. Перед пізніми позиціями були лише обов’язкові ставки, до яких ще повернеться хід. Тому більшість суперників тільки мають оголосити свої дії. За схемою столу це простіше зрозуміти:

ранні позиції у покері. позиція утг.

Через те, що більшість опонентів ще не зробили свої ставки, гравець із УТГ перебуває у вкрай невигідному становищі. Недоліки цієї позиції полягають у наступному:

Невідомо, скільки опонентів увійдуть у торги – це не дозволяє визначити ймовірність виграшу його руки, оскільки перспективність карт залежить не тільки від їхнього складу, а й від кількості суперників.

Невідомо, які ставки зроблять суперники – гравець не знає, скільки поставлять противники, отже – не може визначити, чи вигідно робити ставку, входячи в торги. Якщо опоненти поставлять дуже багато, його карти можуть виявитися невигідними для розіграшу.

У наступних торгах він також діятиме першим, якщо блайнди скинуть карти – це позбавляє тактичної переваги у торгах на постфлопі, оскільки брак інформації про дії опонентів збережеться.

Як грати на ранній позиції?

Гравцеві в ранній позиції не рекомендується лімпити. За такої стратегії решта учасників гри відразу побачить слабкість і скористається цим для своєї вигоди. Якщо опоненти почнуть різко підвищувати ставки, то це буде небезпечно для гравця-початківця.

Коли професіонали грають на UTG, вони зазвичай ведуть тайтову гру. Відмова від роздачі з поганими картами допоможе надалі ухвалити прибуткове рішення в іншій ситуації.

Під час гри потрібно уважно стежити за обстановкою за столом. Стек опонентів, кількість сидячих за столом гравців та інші фактори можуть вплинути на те, чи піде гравець із UTG у покері на рейз.

Не існує однозначно виграшної стратегії гри в покер у такій позиції. На ходи гравців впливає цілий набір показників і обстановка, що постійно змінюється за столом. Слід уважно прораховувати усі дії суперників.

Однак професіонали дають кілька порад гравцям-початківцям, які слід застосовувати:

 ➡️ За наявності старших пар можна збільшувати ставку. Це можливо також, якщо на руках є високі конектори, причому вони повинні бути однієї масті.

 ➡️ Рейз повинен перевищувати три великі блайнди. Це робиться з метою усунення суперників, які могли б увійти у роздачу із середньою рукою для перегляду флопу.

 ➡️ Навіть у UTG можна включати в гру деякі слабкі конектори. Важливо, щоб вони були одномастними.

 ➡️ Ще одним вдалим поєднанням карт можуть стати дами та королі.

Всі ці рекомендації є ознайомлювальними та не закликають обов’язково до таких дій за столом у позиції UTG.

Вибір стартових рук

Зважаючи на те, що гравець, який діє у торгах першим, не має інформації про рішення опонентів і не може побудувати припущення про силу їхніх рук, йому доводиться обмежувати себе при вході в торги максимально ретельним вибором стартових карт. Іншими словами, здебільшого він повинен ставити лише з тими картами, з якими не доведеться робити фолд, якщо хтось із опонентів поставить високу ставку. Ось зразковий спектр рук для даної позиції, в якому грабельні карти відмічені червоним кольором. Їх можна сміливо розігрувати з будь-якого місця за столом, але діючи першим, бажано входити в торги тільки з ними.

чарт стартових рук з утг

Чому необхідно так сильно звужувати діапазон рук в ранній позиції? Давайте розглянемо на прикладі, до чого може призвести розіграш карт, які не підходять для цієї позиції щодо блайндів.

Приклад: гравець входить у торги, діючи одразу після блайндів за столом 9-макс, маючи на руках одномісні 7-6. У нього одномісні конектори, і він вирішив їх розіграти. Такі карти рідко розігрують рейзом, і він входить у торги лімпом, поставивши ставку, що дорівнює великому блайнду. Суперник, який сидить одразу за ним, робить рейз, а ще один опонент у середній позиції робить ререйз. Ситуація стає небезпечною, оскільки обидва опоненти мають сильні кишенькові карти, через те, що агресивно діяли в ранній та середній позиції. Покеристу залишається скинути свої 7-6, втративши ставку розміром з великий блайнд. Якби він скинув одразу, він би не зазнав витрат.

Висновок

Як видно, гра з UTG у покері має на увазі значний ризик і незручність протистояння опонентам, тому що всі суперники за столом вступатимуть у гру тільки після нас, тобто гратимуть у позиції на нас, і у них буде більше інформації для розіграшу своїх карт, ніж у нас. Саме з цієї причини всі професіонали рекомендують розігрувати якомога тайтовіший діапазон рук, щоб грати в плюс з позиції UTG.

Поширені запитання

Все залежить від рівня гравця. У принципі, будь-який плюсовий вінрейт з утг є прийнятним.

Не рекомендується розігрувати кишенькові пари нижче десяток. 

Найефективніше навчання – це робота в софті та індивідуальні тренування з тренером.

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Головний редактор та автор більшості статей на нашому сайті. Покером захоплююся більше 15 років, граю виключно для задоволення. Також цікавлюся ставками на спорт і криптовалютами.

1 відповідь для “Що таке утг у покері?”

Залишити відповідь